Treningi narciarskie

Informujemy Wszystkich, że treningi narciarskie w każdy dzień tygodnia rozpoczynają się o godz 18:00 (Siepraw i Harbutowice) z wyjątkiem czwartku dla gr jeżdżącej na małym wyciągu odbywają się o 17:30.


Zakończenie Ligi Alpejskiej MOZN w Skawinie

sezon_narciarski

Klub Narciarski Skimka miał przyjemność być współorganizatorem z Małopolskim Okręgowym Związkiem Narciarskim, zakończenia XXIV Ligi MOZN Brugi Cup 2012 w Narciarstwie Alpejskim. W sezonie 2011/12 klub uplasował się na 6 miejscu pośród 32 klubów startujących w zawodach. Przeczytaj artykuł na nasz temat.


Klub i szkoła narciarska.

logo SKIMKA od swego powstania prowadzi szkołę narciarską, która uczy i doskonali jazdę na nartach swoich uczestników. W związku z coraz to większym zainteresowaniem jazdą sportową powołałano w roku 2007 do życia klub narciarski, który prowadzi
i jest trenerem Roman Styrylski. Treningi odbywały się 2 razy w tygodniu w Zawoii oraz sporadycznie na stoku w Sieprawiu. Już rok później położono większy nacisk na treningi oraz zwiększono ilośc zajęć na stoku narciarskim do 4-5 w tygodniu i za tym posunięciem przyszły wyniki. Już w sezonie 2009/2010 Skimka zaczęła sie liczyć w zawodach Ligi MOZN i pokazała że trzeba brać poprawkę na zawodników startujących pod szyldem Klubu SKIMKA.


Klub narciarski Skimka na lodowcu Stubai

Narty_skimka


 

Nasza działalność

Uczestnikami naszego klubu mogą być osoby posiadające podstawowe umiejętności narciarskie. Warunkiem przystąpienia jest wstąpienie w nasze szeregi opłacając składkę klubową, oraz każdy zawodnik ma obowiązek reprezentować klub na zawodach w których uczestniczy i rekomenduje je klub. Należy również uczestniczyć w szkoleniach wyjazdowych takich jak pierwsze rozjeżdzenie na lodowcu, udział w obozach organizowanych przez klub i oczywiście udział w zajęciach ogólnorozwojowych przygotowujących do sezonu narciarskiego.